Jakie zalety posiada stolarka okienna

Solidne okna to podstawa każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przerasta okna plastikowe. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – dlaczego warto wybrać okna drewniane

Dostępne na rynku okna drewniane wyglądają bardzo stylowo, a do tego mają także świetne parametry techniczne. Jak podkreślają producenci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim poziomem przepuszczalności cieplnej, co bardzo obniża koszty ogrzewania mieszkania. Tego typu okna bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenia, jak również nadają się do zastosowania w przypadku dużych oszkleń. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o postawieniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci szacują, że solidnie wykonane okna mogą posłużyć w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – nowoczesne okna rozwierane i harmonijkowe

Podmioty oferujące stolarkę okienną zapewniają obecnie bardzo duży zakres asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych typów okien, które służą komfortowi domowników. Co więcej, można również zdecydować się na wstawienie konkretnych typów szyb – antywłamaniowych lub refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. modrzew, dąb, a także gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz wybrać warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie pasuje też do zabytkowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.