Kiedy trzeba zlecić wynajem rusztowań

Rusztowanie jest elementem niezbędnym na placu budowy. Dzięki niej wznoszą się nowe gmachy, a te już istniejące są remontowane. Przekonajmy się więc, z jakich części składają się rusztowania i w jakich przypadkach niezbędne jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – renowacja budynków

Wyróżniamy dużo wariantów rusztowań – między innymi ramowe, jezdne, specjalne, wspornikowe. Zbudowane są one z pionowych komponentów, które łączą poziome żerdzie. Aby rusztowanie gwarantowało funkcjonalność i bezpieczeństwo, niezbędne są także komponenty takie jak podstawki śrubowe, ocynkowane ramy oraz wysięgniki. Na takiej budowli montuje się specjalny pomost. Rusztowania wykonywane są z rozmaitych materiałów oraz mają zróżnicowane przeznaczenie. Najczęściej wykorzystywane są do prac budowlanych, za ich pomocą wykonywane są np. prace konserwatorskie czy murarskie. Powszechnie wykorzystywane są do remontowania budynków – obiektów sakralnych, scen, bloków mieszkalnych, biurowców. Wykorzystywane są w branży chemicznej, służą także do konserwacji kominów czy reklam wielkopowierzchniowych. Poszczególne moduły rusztowania zrobione są z aluminium i stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – postaw na doświadczone podmioty

Na każdej budowie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Trzeba zauważyć, że definicja rusztowania jest uregulowana polskim prawem – nakazują to względy bezpieczeństwa. Jeśli zatem rozpoczynamy prace modernizacyjne, najlepiej przekazać to fachowym firmom, które świadczą wynajem rusztowań. Wówczas mamy gwarancję, że konstrukcja będzie bezpieczna oraz wytrzymała. Prace powinna wykonywać osoba mająca niezbędne doświadczenie. Na rynku funkcjonują firmy, które pożyczają, instalują i demontują wszystkie moduły. Cennik usługi jest ustalany z klientem w oparciu o metraż, okres wynajmu, jak również zakres ewentualnych prac montażowych.