Klinkierowe daszki ogrodzeniowe

Słupki są uznawane za najistotniejsze z elementów ogrodzenia. Właśnie od nich zależy wytrzymałość danego ogrodzenia, gdyż w przypadku awarii jednego ze słupków, cały płot potrafi się przechylić, a czasem też przewrócić. Jest jednak wiele czynników, które są w stanie zagrozić ich stabilności – najbardziej wilgoć, bo potrafi wlecieć do ich środka przez nieosłoniętą górę. Jak temu zapobiec? Wyjście nie jest trudne – należy tylko stosować daszki ogrodzeniowe.

Z jakich materiałów produkowane są daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe wyrabia się najczęściej z materiałów, z jakich zrobiono sam słupek. Najpopularniejsze ich rodzaje to daszki ceramiczne i betonowe, jednak dostępne są również wyroby z komponentów. Ich kaszty zależą w pierwszej kolejności od materiału – za wyroby komponentowe zapłacimy mniej więcej 10 PLN, natomiast te wyprodukowane z klinkieru mogą okazać aż trzy razy bardziej kosztowne. Niezależnie od tego, wszystkie z nich doskonale spełniają powierzone im zadanie – zabezpieczają konstrukcję przed wodą, a także są ich efektowną ozdobą.

Zakładanie daszków ogrodzeniowych

Daszki ogrodzeniowe są zwykle montowane za pomocą wkrętów albo nitów. Chcąc scalić je ze słupkiem, producenci wyposażają je w specjalne dziury – nie trzeba więc wykonywać ich samodzielnie, co pozwala ustrzec się możliwych zniszczeń. Czasem daszki ogrodzeniowe warto też zabezpieczyć lakierem – zwiększy to ich odporność i sprawi, że będą lepiej wyglądały, co przy płocie okazuje się wszak najważniejszym aspektem.