Klinkierowe płytki elewacyjne

Często na elewacjach naszych domów pojawiają się płytki klinkierowe. Nie może to oczywiście dziwić – zwłaszcza, kiedy pod uwagę weźmiemy wszystkie dobre strony takiego rozwiązania. Jak pokazuje doświadczenie właścicieli domów, którzy wybrali na ten surowiec, płytki z tego materiału są nie tylko tanie i wytrzymałe, ale również bardzo bezproblemowe w czyszczeniu.

Płytki klinkierowe – dlaczego warto?

Płytki klinkierowe często bywają bardziej wytrzymałe niż pozostałe surowce stosowane na ścianach zewnętrznych domów – szczególnie, jeśli chodzi o deski. Zwykle są również dużo mniej kosztowne, co z pewnością zauważą klienci z niezbyt zasobnym portfelem.

Płytki klinkierowe – konserwacja

Następną dobrą stroną płytek klinkierowych jest łatwość ich utrzymania – niewiele się zanieczyszczają, a częste czyszczenie wymaga tylko zastosowania normalnej myjki wodnej. Nie wymagają również szczególnych działań zapobiegających niszczeniu, a to w naszym klimacie jest szczególnie ważne.

ABC kupna płytek klinkierowych

Miejmy na względzie, iż płytki klinkierowe dostępne są w rozmaitych modelach, a nie każda jest przeznaczona do montażu na zewnątrz – jeśli więc zamierzamy zamontować je na ścianach domu, koniecznie dowiedzmy się, jakie jest ich przeznaczenie. Produkty tego typu dostępne są też w wersjach podłogowych i ściennych, zaś te ostatnie posiadają trochę wyższą podatność na pęknięcia.

Zakładanie płytek klinkierowych

Powierzchnia, na jakiej zamontowane zostaną płytki klinkierowe powinna być gładka i nie może posiadać pęknięć. Niezwykle istotne jest również jej oczyszczenie oraz użycie właściwego, gwarantującego stabilność połączenia, kleju.