Klinkierowe płytki elewacyjne

Płytki elewacyjne to idealny sposób na odmianę wizerunku starego budynku. Są wszak bardzo łatwo dostępne, zaś ich położenie nie wymaga przekształceń konstrukcyjnych – nic więc zaskakującego, że od niedawna to właśnie one są najczęstszym surowcem wykorzystywanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne znajdziemy w sklepach? Jakie z nich w danym przypadku będą najlepszym rozwiązaniem?

Płytki elewacyjne zastąpią cegły

To doskonała alternatywa dla tradycyjnej cegły – nie tylko są od niej dużo tańsze, ale również prostsze w montażu. Dobre cegłopodobne płytki elewacyjne są bardziej wytrzymałe – bez problemu przetrwają wiele lat i nie zagrażają im grzyby czy wilgoć.

Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały

Są trochę droższe od płytek cegłopodobnych, jednak służą więcej czasu oraz są odporne na kruszenie. Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały najlepiej sprawdzają się w obiektach wybudowanych we współczesnym stylu.

Płytki elewacyjne – czemu warto?

Montaż płytek elewacyjnych nie sprawi żadnego problemu – z tego powodu właściciele budynków wolno stojących chętnie wybierają je w czasie remontów. Kolejną dobrą stroną tego surowca okazują się niskie ceny – dzięki temu zmiana wyglądu elewacji będzie o wiele mniej kosztowna, niż w przypadku pozostałych metod.

Płytki elewacyjne – jak dużo wydamy?

Koszty kupna płytek elewacyjnych bywają różne i zależą przede wszystkim od materiału, z którego zostały wyprodukowane. Na metr kwadratowy płytek glinianych wydamy w granicach dwudziestu złotych, jednak modele wykonane z kamienia mogą osiągać cenę aż 100 złotych.