Komu zlecić montaż paneli podłogowych?

Panele podłogowe są chętnie kupowane przez Polaków. Nie może to oczywiście dziwić – szczególnie, jeśli przypomnimy sobie ich wszystkie dobre strony. Panele podłogowe są wszak tanie, natomiast mnogość produkowanych modeli powoduje, iż każdy wyszuka panele dopasowane do konkretnego wnętrza. Jak pokazują statystyki sprzedaży, klienci wybierają je chętniej niż wykładziny, a z uwagi na niskie ceny, także od parkietów sosnowych. Przed zakupem konkretnego modelu powinniśmy oczywiście dowiedzieć się, czy trafi w nasze potrzeby.

Panele podłogowe – które będą najlepsze?

Najistotniejszym cechą paneli podłogowych jest twardość – właśnie od niej zależne jest, jak długo posłużą. Określa się ją z wykorzystaniem klas ścieralności, które wyrażają liczbę obrotów szlifierki, po jakiej powierzchnia się uszkodzi. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 czy AC2 powinny być zakładane wyłącznie w niezbyt często wykorzystywanych pomieszczeniach. Do salonu lub korytarza warto wybrać zaś panele z klasą co najmniej AC3 – pamiętając oczywiście, że najtwardsze będą te określone jako AC5.

Jak zamontować panele podłogowe?

Panele podłogowe są bardzo często kupowane również z uwagi na łatwość ich założenia. Mimo że ich położenie okaże się mniej skomplikowane niż parkietu, powinniśmy pamiętać, iż potrzebne będą w tym celi właściwe kwalifikacje. Chcąc otrzymać gwarancję, że panele zostaną właściwie zamontowane, należy powierzyć to sprawdzonej ekipie – szczególnie, gdy wcześniej nie montowaliśmy paneli i nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami.