Kostka brukowa klinkierowa

Jest dość niedrogi, a mimo to bez trudu może zastąpić bardziej kosztowną nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymały, a także świetnie się prezentuje – nawet po dekadach. Nic więc dziwnego, że często spotkać go można na krajowych drogach, placach lub działkach. Jakie ma zalety? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zestawienie bruku klinkierowego i cementu

Badania pokazują, że bruk klinkierowy jest czterysta procent twardszy niż używany powszechne beton. Z pozytywnym wynikiem wytrzymuje nawet ogromne obciążenia, może więc być używany w ogrodach, na placach magazynowych lub ulicach dojazdowych.

Bruk klinkierowy – spotykany w różnych kolorach

Bruk klinkierowy z pewnością docenią wszyscy, którym na sercu leżą sprawy wyglądu. Najczęściej dostępny jest w barwie, ale poprzez wykorzystanie różnych typów naturalnie zafarbowanej gliny, jest w stanie osiągać także całkowicie inne barwy.

Przykłady użycia bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na wiele sposobów. Do wyboru mamy w tym przypadku aż 5 kombinacji – czyli prawie każda ze ścian pojedynczych kostek. Sprawia to, że jego zastosowanie nie ogranicza się do horyzontalnych nawierzchni – można stosować go też w celu dekoracji ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy wytrzyma lata

Ten materiał okazuje się bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne – bez trudu wytrzyma aż kilkadziesiąt lat. Przez cały ten okres utrzymuje naturalną barwę, a charakterystyczna powierzchnia powoduje, że wykazuje wysoką antypoślizgowość.