Kwalifikacje montera budowy

Na abcszalunki.pl dowiesz się jak skorzystać z wiedzy montera budowy

Monter budowy to niezwykle ważne stanowisko, od którego zależy bezpieczeństwo wielu osób. Jakie zadania spełnia monter i jakie kwalifikacje musi posiadać?

Monter budowy – akty wykonawcze Ministra Gospodarki

Pracę montera budowy precyzują odpowiednie akty prawne. Rozporządzenia ministerstwa gospodarki związane z BHP na budowie mówią o tym, że osoba obsługująca rusztowania musi uczestniczyć w odpowiednim szkoleniu z eksploatacji maszyn i zasad BHP, a także pozytywnie zaliczyć sprawdzian wiedzy. Następnie uzyskuje się świadectwo oraz wpis do książki operatora. Dodatkowo monterzy budowy są zobligowani przez polskie przepisy do używania urządzeń zabezpieczających przed upadkiem. Również pomocnik montera musi przejść specjalistyczny instruktaż, wykazywać się dobrym zdrowiem, zakładać odzież ochronną i hełm ochronny. Dzięki temu można zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracowników.

Monter budowy – zaufaj zewnętrznej firmie

Monter montuje tymczasowe konstrukcje na placu budowy – to właśnie one ułatwiają przeprowadzenie wszelkich prac. Do zadań montera należy między innymi spawanie elementów konstrukcji stalowych, żelbetowych, zrobionych z drewna, zabezpieczanie ich przed rdzą, montaż zgodnie z planem roboczym, a także demontaż konstrukcji i naprawianie wszystkich modułów. Rusztowania montuje się na zewnątrz i środku budynku, na wieżach, kominach, więc praca ta wymaga dużej wydolności fizycznej. Prace odbywają się na podstawie rysunków, dlatego niezwykle ważne jest, żeby osoba zajmująca się tym posiadała stosowne uprawnienia. Duże znaczenie ma również doświadczenie. Chcesz być pewien, że rusztowania są wykonane profesjonalnie? Zaufaj firmie zewnętrznej, która zatrudnia najlepszych specjalistów.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]