Nagła awaria dachu? Użyj uszczelniaczy dekarskich

Koniecznym elementem bezpiecznej nieruchomości jest niezawodny dach. Do naprawiania jego konstrukcji służą kompleksowe uszczelniacze dekarskie. Zobaczmy kiedy są używane i jakie mają właściwości.
Kiedy stosujemy uszczelniacze dekarskie
Uszczelniacze dekarskie przydają się z reguły w czasie naprawy wysłużonego już dachu, który zawiera liczne szczeliny w powierzchni. Używa się ich też do uszczelniania połączeń blachy, rekonstrukcji ram okien dachowych oraz do tzw. klejenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem doraźnym, wykorzystywanym w momencie uszkodzenia dachu, jak również permanentnie spajającym konstrukcję w całość. Co najciekawsze stosowane są nawet przy nagłym załamaniu pogody (silna wichura, ulewny deszcz), ponieważ są wodoodporne. Ich właściwości zapewniają dobrze skomponowane substancje chemiczne i wiele testów.
Właściwości uszczelniaczy dekarskich
Uszczelniacze dekarskie wyróżniają się znakomitą adhezją do rozlicznych rodzajów dachówek, na przykład takich jak tworzywa sztuczne, stal, szkło. Mają cechy uzupełniające i spajające. Pozwalają uzyskać nieprzemakalną strukturę, bowiem dostaniemy je w formie miękkiej substancji lub specjalnej szpachli, na bazie kauczuku. Uszczelniacze spiszą się doskonale w najbardziej ekstremalnych warunkach atmosferycznych, opierają się oddziaływaniu cieczy czy promieniowania ultrafioletowego. Na rynku znajdziemy wiele wersji kolorystycznych uszczelniaczy dekarskich, jak też uszczelniacze w całości transparentne, które można pomalować na każdy kolor.