Najlepsze podłoża na parkingi

Parkingi należą do lokalizacji, na których ruch pojazdów okazuje się naprawdę wzmożony. Z tego względu surowce, z których wyprodukowana jest ich powierzchnia, powinny być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie warunków pogodowych. Zwykły asfalt tudzież bruk nie zawsze zdają egzamin – na zatłoczonych parkingach już po jednym sezonie powierzchnię będzie trzeba wymienić. Jakie więc surowce są najczęściej stosowane przez drogowców? Jakie zalety musi wykazywać materiał na powierzchnię placu parkingowego?

Bitumiczne parkingi

Aktualnie najczęściej używanymi surowcami na nawierzchnie parkingów są innowacyjne preparaty asfaltowe. Wiele z nich to powierzchnie, które oddzielają również dolne warstwy parkingu od groźnych czynników – między innymi wody czy soli. Asfalty, z których buduje się parkingi, są zazwyczaj bezproblemowe w założeniu – niewymagane jest bowiem ich rozgrzanie. Są także znacznie solidniejsze niż masy używane kiedyś – bez problemu wytrzymają duże obciążenia i obecność wielu samochodów.

Wykonywanie parkingów – o tym trzeba pamiętać

Budując parkingi nie powinniśmy zapominać o szczelinach dylatacyjnych oraz ich wypełnieniu. Bezwzględnie powinno ono zagwarantować sporą odporność i oddzielić dolne warstwy przed wodą, która potrafi przeciekać przez podobne szczeliny. Pamiętajmy o tym, że taka masa musi wytrzymać duże naciski pionowe i poziome, które wywoływane są przejazdami pojazdów na parkingach. Jak więc znaleźć najlepszą masę do zabezpieczenia szczelin dylatacyjnych na parkingach? Sprawdzi się na przykład technika Rubi-Joint.