Nawierzchnioizolacje dachowe – które będą najlepsze?

Przed nadejściem jesieni powinniśmy pamiętać o konserwacji poszycia. Nieodpowiednio utrzymany dach potrafi być źródłem wielu trudności w sezonie zimowym – przecieka i powoduje duże straty termiczne. Szczęśliwie przygotowanie poszycia przed zimą nie przysporzy dziś nam dużych trudności – na rynku znajdziemy wszak nowoczesne nawierzchnioizolacje, które sprawdzą się także w najcięższych warunkach. Które to wyroby? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje dopasowane do konkretnych potrzeb? Oto kilka porad.

Uzupełniające nawierzchnioizolacje

Niekiedy duża konserwacja dachu nie jest niezbędna – wystarczy tylko uzupełnienie ubytków, które pojawiły się w wyniku działania zjawisk pogodowych. Powinniśmy wtedy sięgnąć po nawierzchnioizolacje syntetyczne, które doskonale sprawdzą się do uzupełniania wszelkiego typu dziur czy pęknięć. Podobne środki zdadzą egzamin również przy konserwacji połączeń przy oknach bądź wlotach wentylacyjnych. Ich atutem jest zwłaszcza prostota aplikacji oraz solidność – bez problemów znoszą wilgoć i chłody.

Które nawierzchnioizolacje zastosować do generalnego przebudowania poszycia?

W przypadku, gdy jedynym rozwiązaniem będzie wymiana poszycia, warto postawić na specjalne masy asfaltowe. Większość z nich nie potrzebuje nakładania na ciepło, a to znacznie ułatwia dekarzowi zadanie. Są wśród nich nawierzchnioizolację odporne na deszcz oraz promienie słoneczne – dzięki temu zabezpieczają mieszkanie przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz zapewniają jego lokatorom stuprocentowe bezpieczeństwo.