Niecka basenowa – zbuduj basen w dwa tygodnie

Niecka basenowa to doskonałe wyjście dla wszystkich, którzy z rozmaitych względów nie mogą zdecydować się na budowę basenu murowanego. Minimalizuje wydatki i ułatwia przedsięwzięcie na tyle, że nawet już po dwóch tygodniach basen jest gotowy. Niecki basenowe wytwarzane są z różnych surowców – często wykorzystuje się plastik, jednak jego złą stroną okazuje się niska wytrzymałość. Znacznie lepiej sprawdzają się wersje wykonane z włókna węglowego uzupełnionego ceramicznym rdzeniem – eliminują przeciekanie, a jednocześnie nie szkodzą im uszkodzenia mechaniczne oraz ekstremalne temperatury.

Jak wybrać nieckę basenową?

Niezależnie od tego, jakie są nasze wymagania, na pewno wyszukamy nieckę basenową dla siebie. Produkowane są w zróżnicowanych wymiarach – od familijnych modeli, przez baseny o normalnych wymiarach, aż po baseny w stylu sportowym, które są tak duże, że bez problemów możemy wykorzystać je do treningów pływania. Niecka basenowa okaże się o wiele bardziej komfortowa, kiedy zdobędziemy wraz z nią opcjonalne akcesoria – na przykład lampy, zadaszenie lub urządzenia do oczyszczania wody.

Najlepsze niecki basenowe

Wybierając nieckę basenową powinniśmy zdecydować się na wyroby znanych marek. W Polsce sprzedawane są niecki firmy Compass Ceramic Pools, które produkuje się z wykorzystaniem opisanego już włókna węglowego. Zamawiając niecki tej marki mamy szansę jednocześnie dostosować je do naszych wymagań, uzupełniając je w urządzenia filtrujące czy lampy pomocne w czasie pływania wieczorem.