Nowoczesne projekty domów szkieletowych

Projekty domów szkieletowych. Sprawdź, kto może to sporządzić

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i składa się ze słupów oddalonych nawzajem o mniej więcej 0,5 m. Drewno musi zawczasu rzecz jasna zostać odpowiednio przygotowane – wykorzystuje się w tym celu preparaty przeciwko owadom, grzybobójcze oraz impregnaty. Najczęściej stosowanym gatunkiem jest świerk, ale przed zamontowaniem musi być starannie wysuszony i strugany ze wszystkich stron. Do szkieletu mocowane są deski, a między nimi znajdują się niepalne surowce izolacyjne – jak m. in. wełna mineralna. Dlaczego jednak dobrze wybrać projekty domów szkieletowych? O czym należy pamiętać przy wyborze projektanta?

Projekty domów szkieletowych – plusy

Ci, dla których najważniejszy jest czas budowy, na pewno będą cieszyć się z faktu, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej szybkie zakończenie. Zwykle są one bowiem budowane zaledwie w trzy miesiące, a poza fundamentami roboty nie będą zależne od warunków atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy też pewność, że do ogrzania obiektu nie będzie potrzebna spora ilość energii, a to w połączeniu z ich trwałością sprawia, iż ceny eksploatacji będą stosunkowo nieduże. Dobrze wspomnieć również o tym, że drewniane domy szkieletowe są pod każdym względem przyjazne dla środowiska.

Projekty domów szkieletowych – jak znaleźć architekta?

W czasie wyboru architekta najważniejsze są niewątpliwie projekty domów szkieletowych, które zrealizował do tej pory. By dowiedzieć się, czy jego styl tworzenia nam odpowiada, musimy jedynie wejść na jego portfolio i przejrzeć jego uprzednie prace, a jeżeli przypadną nam one do gustu – skontaktować się z autorem, celem omówienia dalszych szczegółów projektu. Nie powinniśmy zaś kierować się tylko kosztami budowy domu – to bowiem wydatek na wiele dekad.

Dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]