Nowoczesne projekty domów

nowoczesne projekty domów »

Architektoniczne style sprzed lat stopniowo tracą zwolenników, a ich miejsce zajmują znacznie bardziej innowacyjne projekty. Choć wiele budynków buduje się wciąż według projektów rodem z poprzedniego dziesięciolecia, to coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – czym więc się wyróżniają? Gdzie szukać przyczyn zainteresowania nimi? Czemu warto na nie postawić?

Nowoczesne projekty domów – do czego się odwołują?

Nowoczesne projekty domów tworzone są pod wpływem rozmaitych trendów. Wielu projektantów nie ukrywa oddziaływania XX-wiecznych architektów pracujących w krajach germańskich. Kiedy przeanalizujemy parę realizacji z ostatniego okresu, dostrzeżemy inspiracje dziełami architektów związanych z Bauhausem czy podobnymi kierunkami.

Charakterystyka nowoczesnych projektów domów

Najważniejszą cechą współczesnej architektury możemy uznać korzystanie z niedużego zestawu środków i niechęć do nadmiaru detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na bryle i to właśnie ona nadaje domowi określony styl. Ogromną wagę przykłada się także do materiałów – najczęściej wykorzystuje się tradycyjny cement, spore szyby oraz deski.

Nowoczesne projekty domów – tylko w mieście?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane także poza obrębem zorganizowanych osiedli domów jednorodzinnych. Tylko umiejętności architekta wpływają na to, czy konkretny dom wpisze się w wygląd otoczenia. Warto przemyśleć typ dominującej w tym miejscu zabudowy, a następnie podjąć działania, by włączyć do projektu kilka z obserwowanych najczęściej dodatków.

Dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]