Nowoczesność i tradycja, czyli budowa domów góralskich

budowa domów góralskich, projekty domów góralskich

Piękne domki góralskie urzekają klasycznym wzornictwem, co sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się na wybudowanie takiego domku. Gdzie przeważnie można je spotkać i czym się charakteryzują?

Budowa domów góralskich – alternatywa dla klasycznych domów

Klimatyczne domki góralskie wyglądają wyjątkowo estetycznie, utrzymane są w tzw. stylu podhalańskim. Są skonstruowane z bali drewnianych i charakteryzują się skośnymi dachami oraz przestronnymi werandami, mają także dużo motywów ludowych. Świetnie uzupełniają tatrzańskie mieściny, dlatego występują przeważnie w rejonach podgórskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zafundować sobie taką nieruchomość w na swojej działce – Polacy poszukują alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest bardziej ekonomiczna i szybsza niż w przypadku murowanych budynków. Stawiane są one z gotowych części, a nowoczesna technika przyczynia się do tego, że roboty można kontynuować także w miesiącach zimowych, bowiem nie musimy wykonywać tynkowania. Przedsiębiorstwa zajmujące się ich budową podkreślają, że dom można postawić w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – możliwość rozbudowy

Nowatorskie chałupy góralskie mogą służyć jako budynki sezonowe, ale również mieć przeznaczenie całoroczne. Innowacyjna technika pozwala uzyskać w pomieszczeniach znakomity poziom izolacji cieplnej, dachy pokrywane są blachodachówką, a na ściany można położyć wełnę mineralną. Firmy zajmujące się konstruowaniem takich domków profesjonalnie przygotowują wszystkie części, żeby chronić wnętrze przed zimnem. Dodatkowym walorem konstrukcji tego typu jest możliwość rozbudowy. Kiedy postanawiamy zbudować nowoczesne domy góralskie, wybierajmy tylko sprawdzone firmy architektoniczne, które doskonale łączą tradycję z innowacją.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]