Ogrodzenie z klinkieru

Ogrodzenia klinkierowe są w Polsce często montowane. Mają dużo dobrych stron – świetnie wyglądają, są odporne na częste w naszym kraju niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody. Są również dość tanie – szczególnie, kiedy wspomnimy ich długowieczność i niewielkie koszty użytkowania. Z czym jednak będą się doskonale łączyć? Które akcesoria dobrać, by ogrodzenia klinkierowe wyglądały bardzo dobrze?

Połączenie drewna i ogrodzeń klinkierowych

Wyraźne kolory cechujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej łączą się z drewnem. Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie podstawy ceramicznej z drewnianymi sztachetami. Płot tego typu dobierzemy do domów o klasycznym wyglądzie, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Żelazo w ogrodzeniach klinkierowych

Innym chętnie wybieranym wyjściem jest połączenie ceramiki oraz metali. Niezależnie od tego, czy będą to wykonane metodą tradycyjną ogrodzenia, czy to gotowe prefabrykaty, w ten sposób możemy dodać naszemu domowi uroku, na co zwrócą uwagę przede wszystkim mieszkańcy wsi.

Konserwacja ogrodzeń klinkierowych

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają co prawda regularnej konserwacji, jednak chociaż raz w sezonie powinniśmy wygospodarować na to nieco czasu. Zbierający się na ścianach klinkierowych cegieł brud szybko wyczyścimy używając myjki ciśnieniowej, zaś ich odporność zwiększymy korzystając ze środków ograniczających nasiąkliwość.