Płyty z piaskowca – dlaczego warto?

Piaskowiec to jeden z najczęściej stosowanych w budownictwie materiałów. Nie dzieje się tak oczywiście bez przyczyny – piaskowiec ma bowiem wiele dobrych stron, które sprawiają, iż w wielu sytuacjach jest odpowiednim wyjściem. Doskonale sprawdza się w budowie słupków do płotów czy brodzików. Płyty z piaskowca zazwyczaj wykorzystuje się w elewacjach, gdzie liczą się również ich walory estetyczne – piaskowiec prezentuje się lepiej niż mnóstwo innych minerałów, łącząc się zarówno z innowacyjnymi, jak i tradycyjnymi budynkami.

Wytrzymałe płyty z piaskowca

Świeży piaskowiec nie zalicza się do najsolidniejszych materiałów, ale jego parametry znacznie poprawiają się po zastosowaniu nowoczesnych technik utwardzających. Dzięki nim jest również bardziej wodoodporny, co powoduje, iż może być wykorzystywany w brodzikach i, co najistotniejsze, na ścianach. Warto też dodać, iż płyty z piaskowca okażą się o wiele wytrzymalsze, jeśli zaimpregnujemy je żywicą – pozwoli to na osiągnięcie wyższej wodoodporności.

Estetyczne walory płyt z piaskowca

Płyty z piaskowca, jak już wspomnieliśmy, są też lubiane ze względu na ich zalety wizualne. Według wielu kupujących, piaskowiec jest jednym z najlepiej się prezentujących minerałów, a upływ czasu wpływa na niego tylko korzystnie – piaskowiec po dekadach użytkowania będzie jeszcze bardziej interesujący. Właśnie dlatego płyty z piaskowca są chętnie stosowane zarówno na zewnątrz, jak wewnątrz.