Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

profil aluminiowy, profile aluminiowe

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w architekturze surowców. Do jego zalet zalicza się w szczególności niewielka gęstość, która powoduje, iż wykonywane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – zaś to pozwala na wykonanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, z tego względu w architekturze i pozostałych gałęziach gospodarki stosuje się najczęściej jego mieszanki, które cechują się sporą wytrzymałością przy wspomnianej niedużej wadze. W budownictwie najczęściej stosowanymi elementami są pręty oraz profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to świetny materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się między innymi mobilne sceny, stoiska targowe, a także wiaty dla sklepów i na imprezy masowe. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich lekkość i wytrzymałość, ale także łatwość budowania konstrukcji i to, iż bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim wymagany wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być malowane lakierem o wybranym kolorze na długi czas, gdyż nałożona tak farba jest wytrzymała na zarysowania.

Kiedy poza tym stosuje się profile aluminiowe?

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane również w pozostałych branżach. Doskonale zdają egzamin jako części wszelkiego rodzaju wyposażenia sportowego, urządzeń oraz pojazdów. Profile aluminiowe są też stosowane przez konstruktorów w wojsku, przy wznoszeniu oszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie ogrodzeń oraz poręczy, a także w transporcie samochodowym. Dobrze także wspomnieć, iż profile aluminiowe są często stosowane przez firmy produkujące sprzęt RTV i AGD.

Dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]