Projekty domów góralskich – domy z drewna nadal w modzie

Na http://barteksitarski.pl/goralszczyzna.html otrzymasz rzetelną pomoc profesjonalisty w dziedzinie tworzenia projektów domów góralskich

Architektura góralska charakterystyczna jest dla rejonów Tatr. Powstała w połowie XIX stulecia. Od samego początku wzbudzała zachwyt oraz ogromne zainteresowanie. Tak samo jest teraz, ponieważ nie brak osób, które stawiają na budowę domów drewnianych. Największą popularnością cieszą się te z bali, które idealnie sprawdzają się w roli tak domów całorocznych, jak i sezonowych.

Projekty domów góralskich – dlaczego domy wykonane z drewna są tak popularne?

Domy wznoszone z drewna cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. W znacznej mierze jest to wynik wyjątkowej urody tego rodzaju nieruchomości. Zachwycają one precyzją wykonania. Drewno to materiał wyjątkowej urody. Jeśli pod uwagę weźmie się tą cechę, nie jest w stanie mu dorównać żaden inny materiał budowlany. Do tego nieruchomości te wyróżniają się specyficznym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny wpływa na nasz organizm. To właśnie z tego powodu domy z drewna polecane są głównie osobom chorującym na alergię, astmę i inne problemy z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wykonane w tradycyjnym stylu? Cechą typową jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Idealnie jest, jeśli pokryty został on gontem. Ze względu jednak na wysokie ceny tego materiału, osoby wybierające dom w tradycyjnym stylu góralskim najczęściej decydują się na inny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna mające mały rozmiar oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, ganek oraz taras to też elementy charakterystyczne dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski charakteryzował się jeszcze licznie umieszczanymi zdobieniami. Na początku XX wieku zaczęto jednak stosować je coraz rzadziej.

Projekty domów góralskich – zdecyduj się na pomoc specjalisty

Stawiając na dom w tradycyjnym stylu podhalańskim, powinno się postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w przygotowywaniu projektów budynków właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wtedy można mieć pewność, że projekt będzie zrealizowany należycie, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu będą zachowane.

Dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]