Sklejka – czemu warto stosować?

Chcesz zamówić sklejkę Kraków? Sprawdź https://abcszalunki.pl/service/sklejkanowa21mm

Sklejka to jeden z surowców najczęściej wykorzystywanych w rozmaitych branżach. Nie powinno to oczywiście dziwić – posiada wszak wiele atutów. Jest w szczególności niedroga, co wynika z technologii jej produkcji – robiona jest z drzewa. Zewnętrzne warstwy sklejki wytwarzane są zwykle z gatunków drewna wyróżniających się walorami dekoracyjnymi – między innymi dębu – zaś środkowe – z tańszych gatunków. Często sklejka może być powleczona też okleiną fenolową. Wykorzystanie specjalnych żywic sprawia natomiast, że sklejka wyróżnia się dużą odpornością – z tego względu stosuje się ją również w wytwórstwie statków powietrznych. Gdzie poza tym stosuje się ten surowiec? O czym powinniśmy pamiętać wybierając sklejkę?

Sklejka – plusy

Obecnie sklejkę najczęściej stosuje się w branży meblarskiej. Oprócz mebli stosuje się ją również w wytwórstwie najróżniejszych dodatków do mieszkań – podłóg, okładzin oraz ozdób. Oprócz tego sklejka bywa chętnie wykorzystywana przez budowlańców, którzy robią z niej na przykład szalunki, a więc typ form do kładzenia fundamentów. Sklejka jest też surowcem często stosowanym do produkcji łodzi, zaś kiedyś była ceniona przez wytwórców aut oraz szybowców – nawet dziś jest stosuje się ją w czasie naprawy wiekowych modeli. Ze względu na niewielką masę, sklejkę chętnie stosują także modelarze.

Sklejka – u kogo kupić?

W niemal wszystkich sytuacjach najważniejszą zaletą jest wytrzymałość sklejki. Dlatego nie należy wybierać produktów niezbyt wysokiej klasy – a te nierzadko proponują niektórzy dostawcy. Jak zatem ustrzec się błędów przy kupnie sklejki? Rzecz jasna kupować wyłącznie u dostawców, którzy zagwarantują nam najwyższą jakość – szczególnie sprowadzających sklejkę od razu od producenta. W sytuacji, kiedy chcemy kupić większą ilość materiału nie powinniśmy również kupować jej w supermarketach – o wiele lepszym rozwiązaniem okaże się zakup u sprawdzonego hurtownika, który zaoferuje nam każdą jej ilość.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]