Sklejka szalunkowa na budowie

Sklejka szalunkowa znakomicie spisuje się w budownictwie. Z powodzeniem zastępuje klasyczne drewno, którego nie można wykorzystać do wszystkich prac, a także niepotrzebne generuje koszty. Zobaczmy z czego jest ona zrobiona i co sprawia, że jest tak popularna.

Sklejka szalunkowa – ulepszona przez specjalistyczne filmy fenylowe

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, zawiera dużą liczbę warstw, cechuje się znakomitą wodoszczelnością. Do jej produkowania z reguły stosuje się olchę, topolę oraz drewno zagraniczne, na przykład eliotis. Jest bardzo sprężysta, a jej właściwości zostały ulepszone poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów zabezpieczających. Sklejka szalunkowa jest wytrzymała również na uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki wykorzystaniu kilkunastu warstw. Pojedyncze forniry przecinają pod kątem prostym, tworząc szczelną sieć. Wyróżniamy dużo wersji sklejki szalunkowej, w zależności od sposobu klejenia (np. wodoodporna, nieszlifowana), struktury fornirów lub gatunku materiału. Rozmaite formy sklejki możemy różnie wykorzystywać, nie każda posłuży przecież w ciężkich warunkach.

Sklejka szalunkowa – potrzebna w branży budowlanej

Sklejka szalunkowa jest materiałem wspomagającym system tzw. deskowań. To doskonała pomoc przy budowie fundamentów, ścian działowych oraz elewacji. Jest materiałem występującym powszechnie – używana także do tworzenia rusztowań. Może być użyta nie tylko raz, co oznacza spore oszczędności. Sklejka szalunkowa to najważniejszy element każdego przedsiębiorstwa budowlanego. W Polsce istnieją podmioty specjalizujące się w dzierżawie sklejki szalunkowej, nie musimy więc posiadać własnych materiałów. Bez problemu możemy więc łatwo uzyskać specjalistyczne materiały niezbędne na budowie.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]