Solidne i ładne okna drewniane

Poszukujesz okien drewnianych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym typem okien. Później były zastąpione przez te wyprodukowane z PCV, ale dziś znów zwracamy uwagę na ich atuty. Odpowiednio zamontowane i konserwowane okna drewniane są w stanie bowiem wytrzymać dłużej niż okna z PCV, zaś ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich zastosowanie okaże się konieczne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z bardziej nowoczesnych typów. Kiedy zatem powinniśmy je wybrać? Z czego są wykonywane?

Z czego wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Dziś najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę i słońce, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko sięgają po gatunki spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te ostatnie są nieco bardziej kosztowne, ale należy pamiętać, że wymagają mniej intensywnych konserwacji oraz łatwiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla sporej liczby osób ich atutem okazuje się również fakt, iż często prezentują się ciekawiej niż te zrobione z krajowych rodzajów drewna.

Okna drewniane – w których budynkach sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki modeli plastikowych – są od nich tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, bywają również stosowane do rekonstrukcji wiekowych obiektów. Użycie innych surowców będzie wszak prowadzić do trudności w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się nawet dużymi grzywnami.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]