Szlachetne drewno merbau

drewno merbau, panele podłogowe

Merbau to oryginalny gatunek drewna, który doskonale wpisuje się w stylowy design – zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach komercyjnych. Jakie są jego właściwości? Sprawdźmy dlaczego warto zainwestować w tę egzotyczną odmianę drewna.

Drewno merbau – pasuje do współczesnych pomieszczeń

Na drewno merbau składają się dwa gatunki drzew – Intsia bijuga Kuntze i Intsia palembanica Miq. Rosną one w klimacie wilgotnym, szczególnie w południowo-wschodniej Azji. Najczęstsze rejony występowania to Wietnam, Sumatra, stan Sarawak na wyspie Borneo, wyspy Salomona. Oryginalny kolor drewna momentalnie przykuwa uwagę i powoduje, że podłoga zyskuje wyjątkowy charakter. Drewno merbau łączy w sobie odcienie koloru kasztanowego, mahoniu, rubinu, a do tego posiada naturalne inkrustacje, które pięknie lśnią w słońcu. Na ciemnej podłodze powstałe w miarę użytkowania zabrudzenia nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest dodatkowym plusem.

Drewno merbau – gęstsze od teaku

Estetyka to jednak nie wszystko – drewno merbau jest też bardzo funkcjonalne – dlatego jest często wykorzystywane. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo odporne na urazy mechaniczne. Specjaliści wskazują, że drewno merbau jest nawet o 1/3 gęstsze od dębu, dlatego znakomicie sprawdza się w często uczęszczanych pomieszczeniach. Znana jest także jego odporność na działanie wilgoci oraz owadów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w wyjątkowo wymagających warunkach. Drewno merbau bywa określane jako taritih, ipi, Mirabow, maharau czy falai i sprawdza się na tarasach, co podwyższa jego funkcjonalność. Urządzasz mieszkanie? A może zależy Ci na luksusowym wzornictwie biura? Drewno merbau to idealny wybór!

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]