Tradycyjne całoroczne domy góralskie

Zamów domy góralskie

Domy góralskie są atrakcyjne oraz wygodne. Nawiązujące do historycznej architektury Tatr zachwycają spadzistymi, krytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna ścianami. Dla większości klientów ważne jest również to, iż standardowe domy góralskie są przyjazne dla przyrody – drewno jest wszak materiałem odnawialnym. Nic może zatem dziwić, że budowane są nie tylko w Tatrach – zaobserwować je można niemal w całej Polsce, bo świetnie wyglądają wpisując się w wiejskie krajobrazy. Nierzadko spotkać możemy opinie mówiące o tym, że zdają one egzamin tylko cieplejszymi porami roku. Czy jednak okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.

Cechy całorocznych domów góralskich

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj budowane są niemal wyłącznie z drewna. Bale montowane są historycznymi sposobami, przez co w środku domu panuje optymalna temperatura. Nierzadko spotyka się także kamienne podmurówki, chroniące obiekt przed wilgocią i zimnem przedostającymi się od gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest poza tym spadzisty dach kryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym regionie opadów śniegu.

Kto zaprojektuje całoroczne domy góralskie?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego powinniśmy wiedzieć, iż już od początku należy współpracować z doświadczonymi fachowcami. Najlepiej zrobimy stawiając na ekipę, w której ramach współpracują projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest także to, aby historyczna stylistyka łączyła się z nowoczesnymi pomysłami technicznymi – to w okresie zimowym zagwarantuje lokatorom całorocznych domów góralskich komfort na takim samym poziomie, co w innych rodzajach obiektów.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]