Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Sprawdź, gdzie zamówić wałek nierdzewny

W budownictwie szczególnie istotna okazuje się wytrzymałość używanych materiałów. Właśnie dlatego inwestorzy tak chętnie wybierają stal antykorozyjną – jest to bowiem materiał bardzo solidny, a przy tym stosunkowo lekki. Ogromne znaczenie mają także jej walory wizualne – dodatek chromu powoduje, iż doskonale zdaje też egzamin jako surowiec do elementów dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się najróżniejsze elementy, lecz najczęściej stosowane są pręty. Czemu wałek nierdzewny jest tak ceniony w architekturze? Do jakich celów wykorzystywane są podobne elementy?

Dobre strony wałka nierdzewnego

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez budowlańców głównie ze z uwagi na jego solidność. Wytwarzany jest z domieszką chromu, co sprawia, że nie rdzewieje nawet przy ciągłej styczności z wodą. Poza tym sporo wyrobów tego typu jest wytrzymała na działanie kwasów, przez co mogą być stosowane nawet w ekstremalnych warunkach.

Gdzie stosuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na wielką wytrzymałość, wałek nierdzewny używany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego rodzaju często widuje się w architekturze, jednak użycie tych produktów nie ogranicza się tylko do nich. Są wykorzystywane również w samochodach, meblarstwie i innych gałęziach przemysłu. Pręty i wałek nierdzewny bywają też cenione przez inżynierów hydrotechniki – kontakt z wodą nie przyspiesza wszak ich rdzewienia.

Dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]