Wraca moda na projekty domów góralskich

Po więcej informacji o domy góralskie projekty skieruj się tutaj

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez budynki betonowe. Dziś jednak zauważyć możemy fakt, iż ich popularność stopniowo rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się na pewno styl – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne okazuje się również to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są budowane tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi też absorbować fale pochodzące od telewizorów i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej sypiają i dbają o swoje płuca.

Najczęściej zlecane projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są oczywiście budynki przypominające góralską zabudowę. Nierzadko wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli chcemy wznieść je poza Podhalem.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na wygodę życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl którego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne wyjście, dobrze obejrzeć wcześniejsze realizacje twórcy i dowiedzieć się, co myślą o nim poprzedni zamawiający. Ważne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, iż nasze zlecenie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu wszystko skończy się prędzej.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]