Wydajny system nawierzchni kortów tenisowych

Twarde korty tenisowe to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego typu. Właśnie na nich rozgrywane są takie turnieje jak Australian Open. Powierzchnia ta jest także lubiana przez nieprofesjonalnych amatorów tenisa, co jest skutkiem przede wszystkim dużej szybkości wybicia piłki i niezbyt dużego odbicia. Nawierzchnia podobnych kortów zazwyczaj wykonywana jest z żywic akrylowych – gwarantuje zatem dużą odporność na ścieranie i doskonałe warunki do gry. Jednym z najpopularniejszych systemów nawierzchni do akrylowych kortów okazuje się Tennislife, który ma certyfikat WTA. Dlaczego dobrze go wybrać?

Technologia twardych kortów tenisowych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, Tennislife to technologia podłoża dla kortów, której podstawą są żywice akrylowe. Oprócz tego wykorzystywane są również odpowiednie barwniki, które gwarantują dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak Tennislife był skuteczny, musi być odpowiednio położony – należy przygotować podłoże oraz poprawnie wylać żywice. Odpowiednie kwalifikacje są również niezbędne do konserwowania w ten sposób przygotowanej powierzchni – z tego względu trafionym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zaufanej ekipie.

Tennislife – gdzie poza kortami?

Warto przy tym wspomnieć, iż korty to nie jedyne miejsce, gdzie mamy szansę zauważyć Tennislife. Ze względu na swoje parametry system ten jest wykorzystywany jest także na boiskach do koszykówki. Świetnie zdaje egzamin również jako podłoże kortów do badmintona lub squasha oraz innych obiektów sportowych.