Zakład stolarski produkujący okna drewniane

Mimo, że na rynku możemy znaleźć ostatnio sporo innowacyjnych materiałów, to producenci okien dalej chętnie wykorzystują drewno. Jest pewne, znane wśród klientów i ma całkiem dużo dobrych stron. Z jakich powodów zatem warto postawić na okna drewniane? Co osiągniemy dzięki takiemu rozwiązaniu?

Okna drewniane – piękne i funkcjonalne

Główną dobrą stroną okien drewnianych jest z całą pewnością ich wygląd – ani te zrobione z PCV, ani z kolei z innych materiałów nie przewyższają ich pod tym względem. Relacje klientów pokazują, że okna drewniane znacznie rzutują na humor domowników i pełnią rolę ozdoby pomieszczenia.

Właściwości okien drewnianych

Dobrze utrzymane okna drewniane świetnie izolują pokój od najróżniejszych hałasów. Są ponadto niezawodne, jeśli chodzi utrzymanie właściwej temperatury – nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych, posiadacze okien drewnianych śpią spokojnie.

Okna drewniane wytrzymają lata

Okna drewniane cenione są z uwagi na charakteryzującą je wytrzymałość. Właściwie założone i regularnie naprawiane, wytrzymają w danym miejscu prawie sto lat. Gdy zaś opatrzy nam się ich kolor, jesteśmy w stanie ulepszyć go bez najmniejszych problemów – powinniśmy tylko przemalować ramy.

Jak troszczyć się o okna drewniane?

Okna drewniane potrzebują jednak specjalnej konserwacji. Największą wagę powinniśmy przyłożyć do impregnacji, gdyż wilgoć może spowodować puchnięcie. Sporo trudności przysporzy też serwisowanie okien zamontowanych na południowej ścianie – potrzebują one wszak częstego lazurowania.