Biura rachunkowe – księgowość w firmach zewnętrznych

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia wielu szczegółów. Pominięcie nawet jednego z nich mogłoby skończyć się poważnymi reperkusjami. Pośród tych bardzo ważnych wymienić powinno się prowadzenie księgowości, zatem szereg firm decyduje się na stworzenie specjalistycznego działu księgowości. Jednak dużo lepszym wyjściem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie jest żadną trudnością.

Jaką pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie na terenie naszego kraju dysponują naprawdę rozległą oferta. Podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę kadrową oraz płacową. Mogą podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed GUS, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy US. Sporządzają różnorodne sprawozdania finansowe i oferują konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi również zakładanie spółek oraz ich likwidacja. Dużo biur rachunkowych powiększa znacznie oferowane usługi, na przykład przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla firm, które podjęły decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto powierzyć księgowość biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie wydziału księgowości nie jest rozwiązaniem zbyt dobrym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, czyli właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo polecane w przypadku niewielkich fundacji, firm czy stowarzyszeń, gdyż jest to dużo bardziej korzystne rozwiązanie, a jednocześnie przenosi odpowiedzialność na zewnętrzną firmą. Dzisiaj znalezienie rzetelnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokiej nie jest trudne.

Dane:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]