Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

Nie wszystkie schorzenia zębów możemy zlikwidować zwykłymi sposobami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w razie uszkodzonych kości, potrzeby umieszczenia implantów czy koron, dużych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory lub owrzodzenia. Jakie metody bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów lub narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze zatem napisać kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – wiele mówią nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.