Czeka cię rozprawa? Znajdź dobrego adwokata

Większość z nas utożsamia profesję prawnika szczególnie z procesami karnymi. Dobrze jednak pamiętać, iż najwięcej zleceń prowadzonych przez adwokata dotyczy procesów cywilnych. Stałymi kontrahentami prawników okazują się w szczególności firmy – te szczególnie duże angażują własnych specjalistów, lecz małe firmy zazwyczaj zawierają umowy z kancelariami. Usługi prawnika okazują się przydatne w różnych sektorach, lecz szczególnie często decydują się na nie lekarze, firmy z branży remontowej oraz przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze spożywczym. Kogo znajdziemy w gronie kontrahentów prawników? Jak znaleźć specjalistę, który zapewni pomyślne zakończenie naszej rozprawy?

Obszar działania adwokata

Jak już napisaliśmy, wiele procesów przyjmowanych przez adwokatów dotyczy kwestii zdrowotnych – z tego względu lekarze często współpracują z prawnikami. Obok lekarzy i biznesmenów, którzy do prawnika zwracają się przede wszystkim w czasie procesów dotyczących prawa spółek, usługi adwokata okazują się też nierzadko potrzebne prywatnym klientom – na przykład w czasie procesów dotyczących prawa rodzinnego, jak choćby odszkodowania czy nadanie renty. Z pomocy adwokata lub radcy powinniśmy skorzystać również w czasie spraw dotyczących prawa pracy – między innymi o nieusprawiedliwione wypowiedzenie.

Adwokat – który okaże się najlepszy?

Teoretycznie usługi wszystkich prawników są identyczne, jednak doświadczenie pokazuje, że okazują się zupełnie różne. Jak więc wybrać adwokata, który zapewni nam pełną pomoc podczas ważnych spraw? Najlepiej postąpimy na pewno zwracając się o rekomendację przyjaciół, którzy już współpracowali z danym prawnikiem. Pamiętajmy też, aby wybierać jedynie adwokatów specjalizujących się w danej dziedzinie prawa – między innymi w prawie handlowym, ubezpieczeniowym, karnym, medycznym bądź rodzinnym.