Czemu warto współpracować z architektem wnętrz

Zaaranżowanie wnętrza samemu może okazać się wielką frajdą, jednak nietrudno wtedy o pomyłki. Dobrze zagospodarowane pomieszczenie jest wszak nie tylko ładne, lecz także, a nawet w szczególności, praktyczne. Do właściwego urządzenia wnętrza potrzebne są konkretne umiejętności – dlatego dobrze powierzyć to sprawdzonemu architektowi wnętrz. Przez to zyskamy gwarancję, iż nasze mieszkanie zostanie dobrze urządzone, zaś my będziemy korzystali z niego wygodnie. Na czym wiec polega pomoc architekta wnętrz? Co musi być zawarte w przygotowanym przez niego projekcie? I wreszcie – jak wybrać architekta, którego usługi nas usatysfakcjonują?

W czym pomoże architekt wnętrz?

Projektant wnętrz przygotuje dla nas projekt definiujący pomieszczenia domu. Znajdą się w nim informacje o rozmieszczeniu poszczególnych mebli oraz innych części wystroju. Bardzo istotne będzie również, to że projektant wnętrz pomoże nam skompletować meble, a jeśli nie ma właściwych na rynku – stworzy je i powierzy ich produkcję doświadczonemu stolarzowi. W dokumencie opracowanym przez projektanta wnętrz muszą być zawarte też dane o przyłączach CO, elektrycznych i lampach – to trzecie bardzo rzutuje wszak na samopoczucie mieszkańców wnętrza.

Szukamy projektanta wnętrz

Niekiedy dobrego architekta wnętrz polecą nam znajomi lub deweloper. Często jednak musimy znaleźć go samemu. Na szczęście nie jest to trudne – wystarczy jedynie bowiem wejść do sieci. Z wykorzystaniem specjalnych wyszukiwarek szybko znajdziemy interesujące oferty. Jak wśród nich wybrać najciekawsze? Źródłem informacji o umiejętnościach oraz stylu projektanta wnętrz będzie jego portfolio – przed zawarciem umowy z danym fachowcem koniecznie je sprawdźmy. Dobrze też dowiedzieć się, co o konkretnym architekcie sądzą wcześniejsi klienci – to pozwoli na ustrzeżenie się niemiłych pomyłek.