Czym jest przygotowanie nieruchomości do sprzedaży?

Na naszym rynku pojawiła się stosunkowo nowa oferta – tzw. home staging, który oznacza fachowe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Tendencja do wykonywania metamorfozy pomieszczenia krótko przed wystawieniem na sprzedaż przywędrowała do nas z Zachodu. Sprawdźmy więc, czy rzeczywiście właściwe zaaranżowanie mieszkania podnosi prawdopodobieństwo procesu sprzedażowego.

Skuteczna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w pierwszej kolejności opiera się na pozbyciu się zagracających elementów oraz oczyszczeniu wnętrza. Prace obejmują również delikatną modernizację, np. pomalowanie ścian, wygładzenie ich powierzchni, wyposażenie w minimalistyczne meble. Tak udekorowana nieruchomość jest gotowa do sfotografowania. Najbardziej istotnym elementem jest pokazanie piękna nieruchomości, co dość często jest niewidoczne, gdy właściciele nie mają zmysłu dekoratorskiego. Statystyki udowadniają, że home staging znacząco podnosi szansę uzyskania chętnych do obejrzenia pomieszczeń, jak również satysfakcjonującej finalizacji transakcji.

Dobra fotografia i stylowy wystrój, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Nie zapominajmy zwłaszcza o fakcie, że za profesjonalnie wyglądającą nieruchomość mamy możliwość uzyskać zdecydowanie wyższą stawkę – nawet o 5%. Warto wynająć profesjonalnego home stagera, specjalizującego się w przygotowaniu mieszkań do sprzedaży. Oprócz znajomości nowoczesnych trendów, posiada on też wiedzę z zakresu robienia profesjonalnych zdjęć, co pozwoli na ukrycie negatywnych stron naszego wnętrza.