Dla kogo przeznaczony jest parking długoterminowy?

Podróż samolotem startującym z odległego lotniska może być przyczyną pewnych trudności. Najistotniejszym będzie na pewno sposób dotarcia na lotnisko. Jeśli bowiem nie dotarliśmy do atrakcyjnych połączeń kolejowych, zazwyczaj musimy dojechać na lotnisko własnym autem. Wiąże się to niestety z koniecznością zaparkowania auta we właściwym miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się kar finansowych ani złodziei. W takich sytuacjach trafionym wyjściem okaże się z pewnością wynajęcie miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega ta usługa? Czego wybierając ją powinniśmy oczekiwać?

Zamówienie miejsca na parkingu długoterminowym

Zasady korzystania z tej usługi będą naprawdę nieskomplikowane – miejsce na parkingu możemy zwykle zamówić online. W oknie na stronie parkingu należy jedynie zaznaczyć właściwy termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, a w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transport na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi wydatkami – doba postoju to wszak koszt kilkunastu złotych, jednak należy zaznaczyć, iż ceny będą tym niższe, im dłuższa będzie nasza podróż.

Plusy parkingu długoterminowego

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest to, iż są to place strzeżone – nie musimy więc przejmować się bezpieczeństwem stojącego samochodu, gdyż ten poza tym będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle oferują też mnóstwo usług dodatkowych, a te na pewno usprawnią zaplanowanie podróży – między innymi opisany przed chwilą transport czy też możliwość załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu i dopompowania kół. Przed wylotem zwykle będziemy mieli również sposobność zważenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się dodatkowych opłat.