Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Nieszczelne okna. Więcej szczegółów na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na samopoczucie domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i mrozem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]