Doradztwo personalne – powierz je doświadczonemu konsultantowi

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą doradztwa personalnego Kraków? Nie zwlekaj! Wejdź na https://janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-projektami-hr/

Część przedsięwzięć prowadzonych przez dział Human Resources może wykraczać poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem staje się niesłychanie istotny, kiedy rozpoczęty projekt dotyczy zagadnienia dotychczas obcego zespołowi oraz zakłada mnóstwo niewiadomych. Kluczowy dla skuteczności przeprowadzenia danego procesu jest poziom zaawansowania zamierzenia i, co za tym idzie, umiejętności niezbędna do jego ukończenia. Z tej przyczyny w licznych przypadkach niezastąpiona okaże się pomoc niezależnych ekspertów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą zagwarantować doradztwo w wyznaczonych fazach projektu bądź wziąć na siebie kierowanie całością. W jakich przypadkach firmy powinny zdecydować się na usługi doradztwa HR?

Doradztwo personalne – kierowanie przeprowadzeniem całego projektu bądź jego częścią

Po pomoc oferowaną w ramach doradztwa HR, podmioty sięgają w najrozmaitszych okolicznościach. Jednym z głównych aspektów tego typu współpracy jest badanie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Aby jego rezultaty były miarodajnei wartościowe przy opracowywaniu strategii, niezbędne jest zastosowanie stosownych technik zbierania danych i ich trafna analiza. Ponadto podmioty częstokroć zwracają się do doradcy personalnego w celu przeprowadzenia różnego rodzaju audytów – najczęściej dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, funkcja doradcy HR w całym procesie może być różna. Czasem ma on rolę project managera, kierującego całym procesem od podstaw, kiedy indziej natomiast jest wyłącznie konsultantem merytorycznym, gwarantującym wszechstronną pomoc w razie jakichkolwiek problemów.

Doradztwo personalne – jak odszukać właściwego konsultanta?

Sukces działań podejmowanych we współpracy z doradcą HR w największym stopniu jest zależny od tego, jakie umiejętności opanował dany specjalista. Przy zatrudnieniu doradcy HR powinno się zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, z jakimi jednostkami dotychczas współpracował i, co kluczowe, jakie projekty dla nich przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]