Dożylne wlewy witaminy C na groźne schorzenia

Kwas askorbinowy to bardzo cenny pierwiastek, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 60. ma jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Sprawdźmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – wyjątkowo silne stężenie

Witamina C jest mikroelementem odpowiedzialnym za właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw), ponieważ sami nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Współczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza oddziaływanie witaminy C na leczenie poważniejszych chorób – boreliozy, niewydolności układu krążenia, jak również wielu innych. Naukowcy sprawdzają przede wszystkim oddziaływanie witaminy C na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się wykazać, że wprowadzenie wlewów witaminy C może zapewnić dużo lepsze rezultaty leczenia. Wprowadzenie dużych porcji witaminy C do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracje sięgają nawet 10000 mg, jest to więc niezwykle silne stężenie, które pomoże zwalczyć szereg groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – uzupełnienie klasycznych metod leczenia

Metoda podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, niweluje ryzyko powstania skutków niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Efekty mogą być znakomite – choroby serca zanikną, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To specjalista decyduje o przebiegu leczenia i ustala dawkę, ale żeby dostrzec trwałe efekty, terapia musi potrwać przez dłuższy okres.