Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna posiada sporo istotnych właściwości sprawiających, iż jest używana w szerokim zakresie. Jej kluczowy atut to z całą pewnością odporność na utlenianie się, która nie tylko zapewnia solidność wyprodukowanych z niej przedmiotów, ale także umożliwia im styczność z wilgotnymi materiałami oraz cieczami. Co więcej stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co oznacza, że nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a spis jej plusów dopełnia równa powierzchnia uniemożliwiająca rozwój drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stabilność chemiczna oraz bezpieczeństwo mikrobiologiczne sprawiają, że stal nierdzewna to idealny budulec dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są na co dzień wykorzystywane przez fabryki przetwórstwa, które używają ich w procesie produkcji, a później magazynowania artykułów spożywczych. W warzelniach piwa i piekarniach wyroby ze stali nierdzewnej używa się w charakterze zbiorników fermentacyjnych. Materiał ten jest również wykorzystywany chętnie w branży kosmetycznej i przez firmy zajmujące się pozyskiwaniem i dystrybucją rozpuszczalników, paliw i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – meble i poręcze

Wytrzymałość na złe czynniki atmosferyczne (wilgoć, niskie i wysokie temperatury oraz kwaśne deszcze) powoduje, iż wyroby ze stali nierdzewnej doskonale zdadzą egzamin w warunkach zewnętrznych (np. jako elementy balkonowe) oraz na pływalniach (jako drabinki i barierki). Ze względu na atrakcyjną estetykę, równie dobrze sprawdzają się także w wewnętrznych częściach obiektów budowlanych – m.in. na klatkach schodowych. Oprócz tego aseptyczność stali nierdzewnej daje możliwość używania jej w gabinetach medycznych oraz ambulatoriach.