Filmowanie i fotografia eventów

Drony są nad Wisłą coraz bardziej rozpowszechnione. Jak grzyby po deszczu powstają nowe podmioty, które świadczą różne usługi związane z wideofilmowaniem z lotu ptaka. Sprawdźmy jakie możliwości dają drony.

Filmowanie i fotografia – ortofotomapy i górnictwo

Zakres użycia dronów jest bardzo duży – dotyczy sektorów takich jak administracja, energetyka, tworzenie ortofotomap i górnictwo. Z reguły z wysokości wykonuje się filmy promocyjne obiektów (tj. stadiony), rejestruje imprezy okolicznościowe oraz koncerty. Bardzo powszechne jest również wykorzystywanie dronów do filmowania nieruchomości, do promocji malowniczych miejsc, przy ocenie rowów melioracyjnych oraz przy kontroli terenów wielkoobszarowych. Innowacyjne drony chronią ludzi i miejsca – wykorzystywane są do monitorowania demonstracji, do patrolowania wody – od Gdańska aż po Zakopane. Dzięki dronom można wykonywać precyzyjne ortofotomapy i nadzorować inwestycje. Nowoczesne urządzenia filmują w jakości Full HD oraz fotografują np. w formacie JPG. Najpopularniejsze drony to między innymi Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Obecnie żeby wykorzystywać drony do celów zarobkowych niezbędna jest licencja UAVO VLOS. Dlatego każda firma musi legitymować się uprawnieniami. Aby móc latać nad terenem zabudowanym wymagane jest również zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz polisa ubezpieczeniowa. Jeśli zatem pragniemy skorzystać z usług przedsiębiorstwa zajmującego się wideofilmowaniem z dronów – zweryfikujmy czy gwarantuje właściwe uprawnienia. Drony mogą filmować wzniosłe wydarzenia z życia, a produkt końcowy – fotografie czy nagranie – stanowi świetną okazję do wzruszeń. Są także w stanie reklamować obiekty – docierają wszędzie, dlatego warto korzystać z tego specjalistycznego narzędzia.