Frezowanie CNC – kiedy warto wybrać?

Frezowanie jest stawiane wśród najpopularniejszych rodzajów obróbki skrawaniem. Opierając się na użyciu odpowiednich frezów umożliwia wykonanie najróżniejszych form. Frezowanie używane jest do obróbki metalu, plastiku oraz płyt meblowych. Ten ostatni materiał jest chętnie wykorzystywany przez stolarzy, zaś frezowanie płyt meblowych pozwala na przyspieszenie produkcji mebli – zarówno modeli do samodzielnego montażu, jak i już złożonych. Kiedy więc frezowanie drewna da najlepsze rezultaty? Czy warto je stosować?

Frezowanie CNC – zastosowania

Dziś spotyka się niemal tylko frezowanie CNC, czyli obsługiwane numerycznie. Dzięki temu obrabiane elementy za każdym razem są precyzyjne, a cały proces odbywa się o wiele szybciej. Rzecz jasna frezowanie CNC stosowane jest nie tylko w wytwórstwie mebli – frezowanie mogą zamówić także ludzie zamierzający dopasować meble do własnych oczekiwań. Frezowanie CNC umożliwia wycięcie otworów w drewnie, dzięki czemu można zamontować zlew lub kran. Możliwe jest wycinanie płyt w dowolny sposób, a to z pewnością polubią zwolennicy oryginalnie zaaranżowanych wnętrz.

Komu zlecić frezowanie CNC?

Frezowanie CNC, jak nietrudno stwierdzić, wiąże się z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń. Oprócz tego potrzebne są w tym celu odpowiednie kwalifikacje – a te mają tylko wykwalifikowani pracownicy. Dlatego najlepiej postąpimy zlecając tę pracę zewnętrznej firmie. Tym bardziej, iż frezowanie CNC nie stwarza dużych kosztów.