Holowanie ciężarówek i pomoc drogowa dla firm transportowych

Również najbardziej ostrożna jazda nie zapewni nam tego, iż do celu trafimy bez zbędnych trudności. Szczególnie, że także naprawdę dobrze utrzymany pojazd w pewnych przypadkach może po prostu się uszkodzić. O ile posiadacze osobowych aut nie powinni mieć wówczas poważnych problemów (jeśli wszak nie będą mogli skorzystać z pomocy drogowej, być może weźmie ich któryś z kierowców ze sprawnym autem), to w przypadku awarii ciężarówki te potrafią być naprawdę poważne. Dobrze więc wcześniej wyszukać zaufaną ekipę świadczącą holowanie ciężarówek i zadbać o to, aby kontakt do niej za każdym razem znajdował się w środku samochodu.

Holowanie ciężarówek – obszar

Najistotniejsze rzecz jasna okaże się to, na którym obszarze wybrana ekipa oferuje wspomniane usługi. Większość aut ciężarowych kursuje najczęściej na określonych trasach – powinniśmy zatem wybrać ekipę, oferującą holowanie ciężarówek na terenie, gdzie auta najczęściej są używane – dla przykładu, jeżeli działamy przede wszystkim na terenie takich miejscowości jak Brzozów lub Sanok, wybierzmy firmę skupiającą się na Podkarpaciu. Oczywiście czasem niezbędna okaże się pomoc na szerszym terenie – wtedy warto postawić na ekipę funkcjonującą w całym kraju.

Holowanie ciężarówek w pakiecie ubezpieczeniowym

Bardzo przydatną opcją jest udostępnienie własnego parkingu – samochód może tam postać aż do czasu naprawy. Przedsiębiorstwa oferujące holowanie ciężarówek niekiedy współdziałają też z Policją, a to w w dużej mierze wpływa na łatwość załatwienia wszystkich formalności w związku z kolizją. Przy wyborze pomocy drogowej dobrze też sprawdzić to, czy jej usługi dostępne są w ramach assistance naszego ubezpieczyciela – pozwoli to na ograniczenie cen holowania ciężarówek i nieuniknionych w podobnych przypadkach napraw auta.