Jak przygotować się do badań wysokościowych?

Na www.badaniabielsko.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko Biała

Większość czytelników działania na wysokości kojarzy zwłaszcza z myciem szyb w wieżowcach lub opieką nad kominami. Według uchwalonych w naszym kraju regulacji są to zaś wszelkie prace przeprowadzane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, gdy działania prowadzone są co najmniej trzy metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W jakich przychodniach są przeprowadzane? Jakie choroby sprawią, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe można wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, gdzie uzyskamy skierowania na badania lekarskie. Po ich przejściu – jeśli oczywiście wyniki będą pozytywne – zyskamy orzeczenie umożliwiające podjęcie pracy na wysokościach. Bywa też, że na wykonanie badań wysokościowych nie ma wiele czasu – wtedy słusznie postąpimy udając się sami do neurologa, okulisty oraz laryngologa celem przeprowadzenia badań, zaś potem składając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej umówić się na badania w specjalistycznej poradni.

Badania wysokościowe – co zostanie sprawdzone?

Badania wysokościowe powinny wykryć schorzenia, które powodują, iż praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najważniejszych tego typu schorzeń zaliczają się w szczególności epilepsja i zaburzenia równowagi, wady wzroku (a dokładnie – konieczność noszenia okularów (choć możemy to ominąć wykorzystując soczewki kontaktowe), jak również niedowidzenie. Specjalista ma prawo poza tym odmówić podpisania orzeczenia, jeśli mamy zaawansowaną hiperglikemię lub walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy wykonywać co trzy lata, natomiast osoby po pięćdziesiątym roku życia – co roku.

Dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]