Jakie firmy wykonują badania EMC?

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, sprzęty elektryczne muszą spełniać konkretne normy związane z bezpieczeństwem. Ma to między innymi zapewnić ich bezawaryjne działanie. Jak przebiegają testy EMC elektromagnetycznej? Jakie firmy świadczą usługi doradcze w zakresie szkolenia kadry z EMC?

Badania EMC – czym charakteryzuje się laboratorium EMC?

Testy EMC pomagają stwierdzić czy konkretny sprzęt nie będzie zakłócał pracy awarii innych sprzętów elektrycznych. Zauważmy, że zgodnie z przepisami Unii Europejskiej sprzęt nie może naruszać pola elektromagnetycznego. Obowiązująca dyrektywa EMC określa, że urządzenia niespełniające norm nie mogą być rozprowadzane na obszarze Unii Europejskiej. To sprawiło, że powstały zewnętrzne firmy, których polem działania jest przeprowadzanie badań EMC. Oferują one niezwykle szeroki wachlarz usług – od profesjonalnego doradztwa, aż po szkolenia kadr.

Badania EMC – przeglądy schematów kompatybilności energetycznej

Wyspecjalizowane firmy sprawdzają schematy pod względem kompatybilności energetycznej – to ich najważniejsza funkcja. Istotna jest również pomoc w wyborze specjalistycznego sprzętu. Następnym zadaniem, które wypełniają zewnętrzne podmioty, jest pomoc w procesie akredytacji. Prowadzą one także kompleksowe szkolenia dla kadr – doskonale znać zasady funkcjonowania urządzeń i umieć posługiwać się normami. To sprawia, że laboratorium EMC może spełniać swoje zadanie – wykonywać szczegółowe badania. Dzięki profesjonalnemu kursowi rezultaty badań są wiarygodne.