Kancelaria prawa podatkowego – zakres działalności

Prawo podatkowe to skomplikowana dziedzina, która obliguje do znajomości aktów normatywnych oraz bieżącego poszerzania kwalifikacji. Kancelaria prawna zajmująca się kwestiami związanymi z podatkami to podmiot, który świadczy usługi firmom i nie tylko. Czym się dokładnie zajmuje?

Kancelaria prawa podatkowego – reprezentacja przed organami podatkowymi

Kompleksowa oferta prawa podatkowego może pomóc w wielu kwestiach. Kancelarie zajmują się między innymi konsultacjami w zakresie podatków – VAT, akcyzowego, dochodowego, a także analizą umów, dokumentów, przygotowaniem opinii prawnych i skarg kasacyjnych. Kancelaria prawa podatkowego może również być przedstawicielem spółki przed sądem. Na tym jednak nie koniec – kolejnym zadaniem jest również pomoc w sprawie stosunków między pracodawcą a pracownikiem oraz umów zleceń. Obawiasz się kontroli fiskusa w swojej firmie? Fachowcy z kancelarii prawa podatkowego pomogą Ci przejść przez ten nieprzyjemny proces bez szwanku.

Kancelaria prawa podatkowego – obsługuje firmy i osoby fizyczne

Do zadań kancelarii prawa podatkowego należy również doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Tłumaczą one sprawy związane z optymalizacją podatkową, zamykaniem firm, nabywaniem lokali oraz formułowaniem zapytań o fachowe interpretacje podatkowe. Poza tym specjalistyczna kancelaria prawna zajmuje się sprawdzaniem procesów, takich jak restrukturyzacje czy likwidacje, pomaga przygotowywać formularze podatkowe, a także zajmuje się usługami dodatkowymi, jak np. doradztwem w sprawach podatku od czynności cywilnoprawnych. Nie da się ukryć, że kancelaria prawna świadczy wszechstronne usługi – oprócz spółek, obejmuje również osoby fizyczne. Potrzebujesz fachowej porady? Nie martw się! Dla profesjonalistów nie ma spraw beznadziejnych.