Kiedy warto skorzystać z filmowania z powietrza?

Kiedyś w celu uchwycenia ujęć z powietrza potrzebne było użycie samolotu. To powodowało, że pojawiały się one tylko w wysokobudżetowych filmach. Obecnie jednak wykonanie tego rodzaju kadrów jest dużo łatwiejsze niż kiedyś. Jest tak dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – czyli dronów. Te obsługiwane z ziemi, niewielkie samoloty są dziś stosunkowo niedrogie, a jednocześnie pozwalają na zamocowanie wysokiej klasy kamery. Dzięki nowoczesnym dronom osiągalne jest filmowanie z powietrza w najwyższej jakości, a koszty tych projektów są dużo niższe niż kiedyś. Kiedy jednak najczęściej stawiamy na wideofilmowanie z powietrza?

Wideofilmowanie z powietrza dla osób prywatnych

Niższe koszty kupna dronów spowodowały, że wideofilmowanie z powietrza jest coraz popularniejsze w gronie zwykłych klientów. Nikogo nie dziwią dziś filmy wykonane dronem upamiętniające prywatne uroczystości – na przykład śluby czy komunie. Garść ujęć wykonanych z lotu ptaka naprawdę urozmaica klip oraz sprawia, iż ten bardziej uchwyci atmosferę uwiecznionych imprez. Z tego powodu nierzadko można zauważyć operatorów dronów na podobnych uroczystościach.

Większe zlecenia na filmowanie z powietrza

Zdecydowanie częściej wideofilmowanie z powietrza wybierają jednak przedsiębiorstwa. Nie powinno to zaskakiwać, gdyż sposób ten – w porównaniu do filmowania z samolotu – umożliwia znaczne zmniejszenie ceny wykonania filmów. Z tego powodu filmowanie dronem jest nierzadko wykorzystywane przez producentów filmów reklamowych (szczególnie, jeśli są to filmy popularyzujące region czy ośrodek wypoczynkowy) czy filmów dokumentalnych. Wideofilmowanie z powietrza okazuje się także technologią często wybieraną przez realizatorów relacji z wydarzeń sportowych czy koncertów, a poza tym – również przy dokumentowaniu postępów większych robót remontowych.