Kogo może reprezentować adwokat?

Zadaniem adwokata jest występowanie w imieniu klientów przed urzędami oraz sądami, przygotowywanie stanowisk prawnych oraz zapewnianie porad prawnych. Spektrum spraw, których mogą podejmować się adwokaci jest bardzo szerokie. Dużej części z czytelników adwokaci kojarzą się przede wszystkim z procesami o charakterze karnym. Ale znaczna ich liczba zajmuje się także sprawami rodzinnymi oraz o charakterze administracyjnym.

Jakiego rodzaju porady prawnej udzieli nam adwokat?

Osoby fizyczne na ogół zwracają się po poradę do adwokata, kiedy wymagają pomocy z zakresu prawa rodzinnego, karnego bądź cywilnego. Adwokat może nas na przykład reprezentować, kiedy zdecydujemy się na rozwód. Tak samo szerokie jest spektrum pomocy, którą adwokaci mogą świadczyć firmom. W tym przypadku mogą zwrócić się one o poradę wtedy, kiedy niezbędne jest wyjaśnienie kwestii , które związane są z prawem gospodarczym, finansowym, ale też cywilnym. W zależności od tego, jakiego typu pomocy wymaga spółka, adwokat jest w stanie sporządzić dla firmy opinię prawną bądź ekspertyzę, w stu procentach profesjonalny szablon umowy oraz przygotować pisma procesowe. Te ostatnie bywają przygotowywane też dla osób fizycznych.

Co adwokat może zrobić dla firm?

Jak już wspomnieliśmy, o pomoc do tego rodzaju specjalisty zgłaszają się zarówno osoby prywatne, ale też przeróżnej wielkości spółki oraz firmy. Na ich polecenie adwokat może sporządzić dokumentację dotyczącą działalności spółki bądź firmy. Prawo, w tym też prawo podatkowe, zmienia się tak często i tylko adwokat może śledzić je na bieżąco, a więc odpowiednio je interpretować. W każdej sprawie, czy to karnej, czy skarbowej, możemy być reprezentowani przez specjalistę tego rodzaju. Adwokat być naszym pełnomocnikiem zarówno w sądzie, jak i w urzędzie.