Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o lokalu na komunię w Krakowie? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, bo to zazwyczaj pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszyscy goście skoncentrowani są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice chcą, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać imprezę w mieszkaniu?

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest najczęściej opcją wówczas, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy prawie setkę gości, wobec tego na ogół organizowane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć najładniejszy lokal, powinno się rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie wyznaczony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporym problemem może być również zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego trzeba wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunie. Ważne jest też to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywający się później obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc oferować prześliczne, schludne wnętrza. Innym plusem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, polecamy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, np. zabawek-pistoletów bądź kosztownej biżuterii.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]