Leasing samochodu – zadbaj o swoją firmę

Do rozwiązań powszechnie stosowanych przez rozwijające się firmy należy leasing samochodu. Dzięki niemu mamy szansę zagwarantować kierowcom nie tylko pojazdy osobowe, ale również flotę ciężarówek. Prześledźmy zatem na czym polega leasing samochodów i co powoduje, że jest tak chętnie wybierany.

Czym jest leasing samochodu

Leasing to najbardziej rozpowszechniona forma wynajmu pojazdów do celów firmowych, a jego najważniejsze mechanizmy omawia stosowny przepis kodeksu cywilnego. Proces ten obejmuje zazwyczaj poniższe strony: leasingodawcę i leasingobiorcę, niejednokrotnie również pośredników. Taka procedura wynajmu pojazdów firmowych jest o wiele bardziej opłacalna niż kupno, umożliwia optymalizację podatkową, a flota samochodów nie zalicza się do środków trwałych. To rozwiązanie sprawia, że możemy zagwarantować podwładnym auta potrzebne do transportu zaopatrzenia, aktywnego pozyskiwania klientów oraz innych celów.

Leasing samochodu dla początkujących przedsiębiorstw

Leasing samochodów dobrze oddziałuje na całą firmę – nie musimy wydawać pieniędzy na samodzielne sfinansowanie floty ani zaciągać niekorzystnych kredytów. To narzędzie doskonałe dla małych firm, które nie mają dużego kapitału. Wszystkie czynności są proste, a bank nie sprawdza naszych zysków i strat. Nie zapominajmy, że szukając usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na fachową pomoc firm zajmujących się pośrednictwem.