Montaż paneli – poradnik

Odpowiednie wykończenie przestrzeni w domu gwarantuje wygodę i znakomite efekty wizualne. Szczególnym elementem w każdym lokalu jest podłoga, która wymaga fachowej aranżacji, na przykład poprzez wykończenie jej panelami. Zobaczmy więc jak zawodowo kłaść panele i jakiej ekipie należy to zlecić.

Montaż paneli – krok po kroku

Zaprojektowano wiele procedur na montaż paneli, aczkolwiek najchętniej wybieranym jest tzw. metoda bezklejowa, bez przybijania. Wcześniej musimy oczywiście wykorzystać profesjonalny podkład, którego zadaniem jest wygłuszenie podłogi. Można w tym celu wykorzystać fachowa pianka oraz płyty pilśniowe. Ważne jest też zostawienie około 0,5-1 cm miejsca na krawędzi powierzchni, ponieważ panele rozszerzają się w wyższej temperaturze. Przestrzeń pozostanie niewidoczna pod listwą przypodłogową.

Montaż paneli – zaufaj profesjonalistom

Wykonanie podłogi z paneli we własnym zakresie wymaga nie lada wiedzy i praktyki. Dobrze jest skorzystać z kompleksowej pomocy w tej materii, żeby oszczędzić sobie problemów. Istnieje wiele przedsiębiorstw, które wykonują montaż paneli – w Krakowie, Wieliczce i Bochni. Złote rączki nie tylko na czas i bezproblemowo wykonają usługę, ale także pomogą nabyć wytrzymałe materiały i dopasować je do wystroju naszego pokoju oraz naszych możliwości finansowych. Korzystając z fachowej pomocy będziemy mogli zapomnieć o samodzielnym wybieraniu najlepszych typów akcesoriów do wykończenia podłogi – ekipa dowiezie wszystko wprost do naszego domu. Nie musimy się martwić o dowóz materiałów i zyskujemy gwarancję, że nasze mieszkanie będzie wyglądać jak z katalogu.