Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

Najpopularniejsze awarie lodówek to przede wszystkim zbyt małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie i straty ciepła. Co istotne, takie usterki niekiedy wynikają tylko z nieodpowiedniego położenia – wtedy wystarczy jedynie przestawić lodówkę. Jeśli zaś przyczyna awarii tkwi gdzie indziej, konieczna będzie wizyta w serwisie. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej nabyć nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy się zdecydować?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Nierzadko ich źródłem jest niewłaściwe używanie urządzenia. Do lodówki nie powinniśmy wszak chować produktów gorących, zaś otwierając ją należy pamiętać o tym, żeby zamknąć wnętrze. Jeżeli idzie o urządzenia dla sklepów, warto zastosować siłowniki. Za mała efektywność silnika rzutuje również na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, że w przypadku zauważenia awarii nie należy naprawiać lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy powierzając to serwisantów, otrzymując w ten sposób gwarancję na wykonane usługi.

Naprawa lodówek – wydatki

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od typu awarii. Inną kwotę uiścimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny serwisu mogą okazać się większe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższy niż zakup nowej lodówki.